KONST / Litografier / Färglitografi 11482520
nr 1148 2520
Björn Adegren
(1931-2015), Sverige
Färglitografi, 1986, 'Kall natt', signerad och numrerad 13/84, bladets mått: 70x56
Björn Adegren, svensk bildkonstnär född 1931, död 2015.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 4 december 2017
kl 19:16:12
3/12 22:43:14
Björn Adegren
Läs mer om Björn Adegren